Emeksan Sosyal Hizmetler ve Org.Ltd.Şti., 1991 yılında temizlik, güvenlik ve sosyal hizmetler sektörlerinde hizmet vermek amacıyla kurulmuştur. Türkiye’de hizmet sektörünün temellerinin atıldığı bu yıllarda şirketimiz, hizmette kalitenin, çözüm odaklı olmanın ve müşteri memnuniyetinin, hizmet sektöründeki yerini ve önemini kavramış, tüm sistemlerini bu değerler üzerine kurarak bugünlere gelmiştir.

Kuruluşumuz bugün Türkiye’nin her bölgesinde hizmet vermektedir. Sadece il ve bölge sınırlarında kalmayarak, hizmet ağını günden güne genişleterek Türkiye çapında hizmet anlayışını  benimsemiştir. Bu hizmet anlayışıyla birlikte, hizmette kalite kavramının gerekliliğini, kuruluşunun ilk yıllarında benimsemiş olan firmamız, kalite yönetim sistemlerini oluşturmuş, ISO 9001 Kalite yönetim sistemi, ISO 45001 iş sağlığı ve güvenliği yönetim sistemi ve TSE gibi belgelere sahip olarak, vermiş olduğu hizmeti bu standartlara uygun hale getirmiştir.

Emeksan, 2004 yılı itibariyle 5188 no’lu Özel Güvenlik kanunu gereğince, güvenlik hizmetlerini, ilgili yasa kapsamında düzenleyerek, Emeksan 2004 Özel Güvenlik Hizmetleri Ltd.Şti. bünyesinde vermeye başlamıştır. Böylelikle verilen hizmetlerde profesyonelleşilmiş, her grup şirketi kendi hizmet dalına odaklanmış, Emeksan hizmet anlayışını benimsemiş ve bu anlayışla yoğrulmuş birimler haline gelmişlerdir.